image
image
image

Web Hosting

17 Yıllık tecrübemizden faydalanmak, rakiplerim arasında fark yaratmak istiyorum diyorsanız ve bu amaçla uygun fiyatlı Kurumsal Hosting Hizmeti almak için Bosphorusmedia Web Tasarım Firması olarak biz bu hizmete talibiz. Kalitesi ve her bütçeye uygun fiyatlarıyla diğer firmalar arasında ön sıralarda yer alan Bosphorusmedia Web Tasarım Ajansı sizin için en iyi bir adres olacaktır.

Hosting nedir ne işe yarar?

Hosting, İngilizceden dilimize “barındırma” veya “depolama” olarak çevrilmiş bir terimdir. Hosting hizmeti dendiğinde, bu tüm web sitesi dosyalarınızı yılda 365 gün bilgisayarınızda depolayan ve erişime açık tutan bir hizmet olduğu anlaşılmalıdır. Bu bilgisayarlara “sunucular” veya “web sunucuları” denmektedir. Web sunucusu, evinizdeki veya ofisinizdeki bilgisayardan daha fazla donanıma sahip bir makinedir. Hosting hizmeti alınan sunucular, çok hızlı internet bağlantısına sahiptir, elektrik kesintisi yoktur ve sel, deprem gibi doğal afetlere karşı korumalıdır. Böylelikle web sayfalarınız her koşulda ziyaretçilerin erişimine açıktır.

Görseller, yazılar, fonksiyon dosyaları kısacası web sitenizi yayınlamak için gereken her şey hosting sunucularında muhafaza edilir. Ziyaretçiler web tarayıcılarına web sitenizin adresini girdiklerinde, web sitenizin dosyalarını barındıran sunucuya yönlendirilirler. Bir hosting hesabı olmadan sitenizi internet dünyasında yayınlamanız mümkün değildir.

image
image

Hosting türleri nelerdir?

Konaklama hizmetleri; Siteniz için gereken kaynakların boyutuna, sunucunun kullandığı işletim sistemine ve lisanslama türüne göre farklı isimler altında sunulurlar.

Sunucu Çeşitleri Kullanılan işletim sistemine bağlı web sunucusu aslında bir bilgisayar olduğundan, tıpkı evinizdeki veya ofisinizdeki bilgisayar gibi bir işletim sistemine ihtiyaçları vardır. İşletim sistemine bağlı olarak iki farklı depolama türü vardır.

Linux Hosting, Linux işletim sistemini kullanır. PHP, MySQL, Perl ve Cgi kullanan web sitelerini barındırmak için idealdir. Ayrıca, WordPress ve OpenCart gibi popüler CMS sistemleri en iyi Linux barındırma planlarıyla barındırılır.

Windows Hosting, Windows işletim sistemini kullanır. ASP komut dosyası dilinde yazılmış web sayfalarını barındırmak için idealdir. Ayrıca Asp.NET Framework üzerinde geliştirilen uygulamalar en kararlı Windows sunucularında çalışır. MSSQL ve Access veri tabanlarının en iyi çalıştığı depolama türü Windows Hosting’tir.

Web sitenizin yazılımı tamamlanıp yayına açmadan önce Kurumsal Hosting sahip olmanız gerekmektedir. İşte tam bu noktada www.bosphorusmedia.com olarak size bu konuda hem danışmanlık hizmeti vermek, hem de Kurumsal Hosting’inizi emanet edeceğiniz güvenilir bir partner olarak sizinle işbirliğine hazırız.

  Şimdi Ara