SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hangi sektörde yer aldığınız farketmeksizin eğer bir web siteniz mevcut ise arama motorlarıyla başta Google ile aranızın iyi olması gerekmektedir. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak ve arama motorlarının dikkatini çekebilmek için yapılacak SEO oldukça önem arzetmektedir. Google’da Üst sıralarda yer alan bir firma iseniz işinizin verimliliğinin nasıl arttığına da birbir şahitsiniz demektir.

İnternet sitenizin ziyaretçi trafiği, yüksek trafik nedeniyle ürünlerinizin satılar kar marjınızın artması, ürün ve hizmetlerinizin global anlamda büyük kitlelere ulaşarak markanızın bilinirliğinin artması SEO (Search Engine Optimization) ile mümkündür.

Kulağa hoş gelen bu kazanımların sağlanması ciddi bir SEO çalışması ve planlama gerektirmektedir. Başarılı bir SEO çalışması yaparken aşağıdaki kuralları mutlak gözönünde bulundurmak gerekmektedir.

1.Başta Google olmak üzere diğer arama motorlarındaki algoritma değişiklikleri sizi sürekli güncel olmaya mecbur eder. Alt yapı dahil olmak üzere site içerisindeki bilgiler güncel olmalıdır.

2. özellikle Google üst sayfalara çıkarma kriterlerinden biri de sitenizin yaşıdır. Yeni inşa edilip Google da indexlenen bir site ile daha eskiden Google tarafından indexlenmiş siteye nazaran üst sıra rekabetinde daha fazla çalışması gerekmektedir.

3.Web sitesinin sadece masaüstü bilgisayarlardan değil tüm mobil cihazlardan ulaşılabilmesi trafik etkinliği ile birlikte her yerden ulaşılabilme imkanını artıracaktır. Bu kapsamda web sitenizin responsive bir web sitesi olması, mobil uyumlu olması hedef kitleye ulaşabilme anlamında çok ama çok önemlidir.

4.Hedef kitlenize ulaşabilmek için sizi en iyi tanımlayan anahtar kelimelerin özenle seçilmesi ve içerikleriniz anahtar kelimelerin odağında olması arama motorları için önemlidir.

5.Farklı web siteleri ile etkileşim içinde olmanız örneğin; blog sitelerinde verdiğiniz hizmet veya sattığınız ürüne yönelik yorumların yer alması size SEO konusunda yardımcı olacaktır.

6. Özgün olmayan içerikler Google tarafından cezalandırılacağı gibi özgün içerikler de SEO için çok önemli yer tutmaktadır. Web sitenizde konumlandırdığınız kullanıcı dostu ve özgün içerikler Google’ın sizin sitenize olan sempatisini artıracağı iyi bilinmelidir.

7.Artık sosyal medyanın gücünü bilmeyen duymayan kalmamıştır. Bu anlamda sosyal medyanın tüm argümanlarından olabildiğince faydalanın. Web sayfanızdaki sosyal medya linkleriyle de sitenizin trafiğinde ki artışı göreceksiniz.

8. Hız çok önemlidir. Web siteniz ne kadar iyi olursa olsun eğer sitenizin açılma hızı yavaş ise kullanıcılar sizin siteyi kapatıp diğer alternatif sitelere ulaşım sağlayacaklardır. Verim almak için site hızı hayati öneme haizdir.

Biz www.bosphorusmedia.com olarak müşterilerimize SEO ile ilgili olarak çok başarılı hizmetler vermekteyiz. Konu ile ilgili bilgi almak isterseniz lütfen bize ulaşın.