image
image
image

SSL Sertifikası

Web sitenizin yazılımı tamamlanıp yayına açmadan önce sitenizin güvenli veri alışverişi için SSL Sertifikasına’e sahip olmanız gerekmektedir. İşte tam bu noktada www.bosphorusmedia.com olarak size bu konuda hem danışmanlık hizmeti vermek, hem de SSL Sertifikanızı emanet edeceğiniz güvenilir bir partner olarak sizinle işbirliğine hazırız.

SSL ile ilgili genel bilgiler

  • Secure Sockets Layer (SSL) sertifikaları, web sitesi adreslerinin doğruluğunu kontrol eden ve şifreli bir kanal üzerinden iki nokta arasındaki veri iletişiminin güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir üründür. Bir SSL sertifikası, yazdığınız kodun veya web sitenizin güvenliğini asla garanti etmez.
  • SSL sertifikaları, garantiler, destek hizmetleri ve sağladıkları ek özellikler açısından farklılık gösterir. Esasen, tüm SSL sertifikalarının sunduğu teknik avantajlar aynıdır.
  • SSL sertifikaları, Google’ın güvenli internet kullanımını teşvik etmek için geliştirdiği algoritmalar sayesinde web sitelerinin Google’ın arama sonuçlarında yükselmesini sağlar.
  • İnternet adresi kullanıcıları için TrustSafe, E-Tugra ve Rapid SSL sertifikaları uygundur.
  • Genel SSL ürünleri ayrıca İnternet adreslerindeki alt adları da destekler. Örneğin; www.bosphorusmedia.com, bosphorusmedia.com, admin.bosphorusmedia.com, *.bosphorusmedia.com.
image
image

Teknik Özellikler

  • Mesajları şifrelerken ve şifresini çözerken güvenlik ve gizliliği sağlamaktadır.
  • Mesaj gönderenlerin ve alıcıların doğru taraf olduğunu garanti eder.
  • İletilen belgelerin tarih ve saatini kontrol eder.
  • Belge arşivi oluşturmayı kolaylaştırır

SSL sertifikaları ne için kullanılır?

Çevrimiçi olarak çok fazla veri var ve dünya çapında her dakika milyarlarca yeni veri eklenmektedir. İçeriğin çok olduğu bir internet ortamında güvenli veri ve güvenli veri erişiminin sağlanmasında SSL sertifikalarının varlığı büyük önem taşımaktadır.

İnternette aktif bir web siteniz varsa, çevrimiçi işletmeleriniz varsa veya çevrimiçi ödeme ağ geçitlerine ev sahipliği yapıyorsanız, bir SSL sertifikası almak sizi bir güven noktasına getirecek ve ziyaretçilerinizi ve müşterinizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

SSL sertifikası nedir?

SSL, “SSL” anlamına gelen İngilizce “Secure Socket Layer” teriminin kısaltmasıdır. Türkçe’ye “Güvenli Bağlantı Katmanı” olarak çevrilebilir. Aslında SSL en genel anlamıyla güvenli şifrelemedir. Secure Sockets Layer (SSL) sertifikaları, iki nokta arasında şifreli bir kanal üzerinden veri iletişimi kurarak web sitesi adreslerinin doğruluğunu onaylar ve verilerin güvenli bir şekilde iletilmesini sağlar.

Bir SSL sertifikanız olduğunda, verileriniz, kötü amaçlı yazılımlar ortada olsa bile güvenli bir şekilde aktarılacaktır. Çünkü şifreleme sistemi kimsenin verileri görmesini engelleyecektir. Örneğin; Artık birçok e-ticaret sitesine veya mobil uygulamaya kredi kartı bilgilerimizi girmek zorunda kalıyoruz. Kredi kartı bilgilerinizi girip gönder düğmesine bastığınızda, alışveriş yaptığınız web sitesinin SSL sertifikası varsa, insanlar veya kötü amaçlı yazılımlar kredi kartı bilgilerinize erişemez. Çünkü SSL sertifikaları sunucuya geçişte kart bilgilerinizi şifreler ve bilgilerinizin kötü amaçlarla kullanılmasını imkansız hale getirir.

SSL neden gereklidir?

Siber saldırılar dijital ortamda çok yaygın bir güvenlik sorunudur ve internette var olan web siteleri kendilerini siber saldırılardan korumak için birçok güvenlik önlemi almaktadır.

SSL Sertifikası; Sunucu ile ziyaretçinin tarayıcısı arasında şifreli bir iletişim ağı oluşturarak kişisel bilgilerin siber saldırılardan etkilenmeden güvenli bir şekilde iletilmesini sağlar. Web sitesinin SSL sertifikasına sahip olması, kullanıcı olarak girdiğiniz bilgilerin yalnızca web sitesi sahibi tarafından görüntülenebileceği anlamına gelir.

İnternet güvenliği her web sitesi için önemli olsa da, özellikle e-ticaret siteleri için güvenliğin sağlanamaması göz ardı edilmemelidir. Çok iyi bir e-ticaret sistemi kurar ve güvenlikle ilgili adımları atlarsanız tüm yatırımlarınız boşa gidebilir. Çünkü herhangi bir siber saldırıda; İşinizi kaybetme, itibarınıza zarar verme, ağır yasal cezalarla karşı karşıya kalma ve hepsinden önemlisi itibarınızı kaybetme riskiyle karşı karşıyasınız. Bu nedenle, işinize yatırım yapma riskine girmemek için güvenlikle ilgili her adımı titizlikle atmalısınız. Bu adımlardan ilki bir SSL sertifikası almaktır.

image
  Şimdi Ara