Web siteleri hakkında bilinmesi gereken özellikler nelerdir? » Bosphorusmedia Web Tasarım firması - Web tasarım - İstanbul

Web siteleri hakkında bilinmesi gereken özellikler nelerdir?

Firmalar için fırsatlarla dolu olduğu herkesçe bilinmektedir.  Bu fırsatlardan faydalanabilmek için öncelikle hedef kitlenize uygun bir şirket web sitesine ihtiyacınız vardır. Firmanızı, varsa ürün ve hizmetlerinizi en doğru şekilde sunabilecek bir firma web sitesi ve web tasarım ın olması sizlere yeni müşteriler kazandırmak için hayati öneme haizdir. Bu şartlarda firmanız için yayınlayacağınız web sitesinde dikkat etmeniz gereken temel özellikler nelerdir? www.bosphorusmedia.com olarak sizlere bu konu hakkında bilgi arz edeceğiz.

İş alanınız, sektörünüz ve şirketinizin ölçüsü ne boyutta olursa olsun bilişim dünyasının size sunduğu nimetlerinden faydalanmanız sizi rakiplerinizin önüne taşıyacaktır. Bu şekilde hedef kitlenize çok daha etkin şekilde ulaşmak ve müşterileriniz nazarında olumlu bir intiba bırakmış olacaksınız. Şimdi bu süreçte yapmanız gerekenleri ve bazı ipuçlarını adım adım anlatıyoruz.

Estetik Bir Web Tasarım

Estetik, dikkat çekici, görsel anlamada kullanıcıyı yormayan kullanıcı dostu bir web sitesi ile müşterilerinizin web sitenizin içinde geçirdiği zamanı artırmayı ve bu şekilde kullanıcının aklında kalıcılığı sağlamalısınız. Sırf bir site sahibi olayım diye amatör bir tanıdığa yaptıracağınız kötü bir web tasarım sizin firma itibarınıza gölge düşürülecektir.  Bu nedenle tecrübeli, referansları kuvvetli, arandığında her zaman muhatap bulabileceğiniz işin ehli olana bir web tasarım ajansı size destek olmalıdır. Bu kapsamda www.bosphorusmedia.com ailesi olarak biz size destek olabilmek için hazır olduğumuz bilmelisiniz. 

SEO

Türkçe açılımıyla “Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)” çalışmaları hazırlamış olduğunuz web sitenizin internette ön sıralarda bulunabilirliğine katkı sağlayacaktır. artırır. Hedef kitlenizin Google veya diğer arama motorlarından arama yaparken sizi ön sayfalarda bulma ihitmalini arttırabilirsiniz. SEO hizmetinden faydalanabilmek için de yine bir uzmandan hizmet almanız. 

Mobil uyumluluk şartı

Özellikle cep telefonu ve mobil cihazların kullanımın artması ile birlikte hazırlayacağınız internet sitesinin olmazsa olmaz şartı mobil uyumluluk şartıdır. Yapılan istatistiklerde mobilden yapılan aramalar bilgisayardan yapılan aramalara oranla daha fazladır.

Sosyal Medya

Web sitesi sahibi olmanın yanında kurumsal anlamda LinkedIn Instagram Facebook YouTube Twitter gibi sosyal medya mecralarında da yer alıp varlığınız göstermeniz yine sizin hem itibar yönetiminize hemde bulunabilirliğinize katkı sağlayacaktır.

Tanıtıcı videolar

Web sitenizde ilgi çekici video, görseller ve blog yazılarınızla kullanıcının sitenizde geçireceği zamanı arttırabilirsiniz. Sitenizde ne kadar uzun zaman geçirilirse yayınladığınız ürünlerinizi ve hizmetlerinizin tanınması için o kadar imkan sağlayacaktır.